Je bekijkt nu LTO debat – de Wiese Schalkwijk

LTO debat – de Wiese Schalkwijk

  • Bericht auteur:
  • Berichtcategorie:Actueel

Woensdagavond 16 februari was het LTO debat in de Wiese. Het was een goed georganiseerde avond. Met veel complimenten van de politieke partijen voor onze boeren. Veel aandacht ook voor veiligheid en verkeer.

Maar het hoofdthema van de avond was toch wel de energietransitie. Goeie ideeën zoals dat bij het beoordelen van een nieuw initiatief voor zonnevelden de waarde van de grond voor landbouwgebruik ook meegenomen moeten worden. Dus dat zonnevelden op braakliggende gronden of op daken de voorkeur moet krijgen boven zeer vruchtbare grond. Daarnaast dat initiatiefnemers van duurzame energie verplicht moeten worden om initiatieven voor zon op dak in de omgeving te faciliteren. Maar ook dat er meer samenwerking en afstemming zou moeten zijn tussen Houten en Bunnik. Bunnik blijft goed, wordt beter!

Op de foto voorzitter Cornelis Uijttewaal met onze lijsttrekker Thies van den Berg.